x

O nás

about 4

České dukáty se již od roku 2016 věnují unikátním sběratelským projektům - vydávání medailí a pamětních tisků. Zakladatelem firmy České dukáty je Vladimír Olmr, majitel vývojově-výrobní firmy SOPO.

První paměťovka byla věnována Václavu Havlovi. Vydána byla v listopadu 2021 k výročí 10 let od jeho úmrtí a během několika dní byla zcela vyprodána. V únoru jsme vydali paměťovku k 50. narozeninám Jaromíra Jágra. Po vypuknutí války na Ukrajině jsme se rozhodli pomoci charitativní paměťovkou Sláva Ukrajině. Podpořit Ukrajinu koupí paměťovky můžete na webu 2022ukrajina.cz.

Další vydanou paměťovkou oslavujeme výročí 200 let od narození G. J. Mendela, je dostupná na webu 200mendel.cz.

Na paměť českých králů a královen

Ve sběratelské sérii Na paměť českých králů a královen od roku 2016 až do roku 2035 připomínáme odkaz významných panovníků – razíme medaile dle emisního plánu v letech jejich významných výročí. Prvním panovníkem vyraženým v rámci cyklu se stal symbolicky Karel IV. při příležitosti 700 let od narození.

about 1
about 7

Mimořádné ražby

Vydáváme i mimořádné tematické ražby věnované osobnostem, které obdivujeme a kterých si vážíme – v roce 2019 jsme k výročí sametové revoluce vydali symbolických 89 ks dukátu Václava Havla, v roce 2020 dukát Milady Horákové v počtu 70 ks a v roce 2021 dukát věnovaný svaté Ludmile v nákladu 110 ks. Všechny ražby byly rychle vyprodány.

Kronika první republiky

Kronika první republiky je projekt, který nemá v naší historii obdoby – jak zaměřením, unikátností a kvalitou, tak délkou trvání – bude trvat celých 21 let, protože takřka 21 let trvala i naše první republika. Jde o unikátní komplet dukátových medailí špičkových českých medailérů a knihy renomovaných autorů – spisovatele Pavla Kosatíka a předního experta ČNB Jaroslava Moravce. Projekt začal v roce 2018, kdy jsme k výročí sto let od založení Československé republiky vydali první Kroniku první republiky věnovanou roku 1918.

Sada čtyř pamětních medailí a kniha ve zlatém nebo stříbrném provedení, je nejen jedinečnou sběratelskou příležitostí, ale také důstojnou poctou slavné době formování moderního Československého státu.

about 8
Zajímá vás více?
kontaktujte nás
Odběr novinek